نرخ مشاوره مالیاتی

نرخ مشاوره مالیاتی :

 نرخ مشاوره مالیاتی چگونه است؟ هزینه وکیل مالیاتی به چه مواردی بستگی دارد؟

به طور کل هزینه و قیمت مشاور کسب‌وکار به عوامل زیادی بستگی دارد که دریافت مشاوره مالیاتی نیز خارج از آن نیست. نرخ مشاوره مالیاتی یک نرخ یکسان و ثابت نبوده و بسته به فاکتورهای متعدد می‌تواند تغییر کند. به عنوان مثال، معمولا قیمت خدمات مالیاتی در شهرستان‌ها نسبت به تهران کمتر خواهد بود.
مشاوره مالیاتی
مشاوره مالیاتی
نرخ مشاوره مالیاتی بسته به موارد مختلف که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم، می‌توان متفاوت باشد:

نحوه دریافت مشاوره

به چه صورتی مشاوره دریافت می‌کنیم؟ آیا مساله شما از طریق مشاوره تلفنی قابل حل است یا آنکه نیاز به مشاوره حضوری دارید؟ ضمن آنکه ممکن است پیچیدگی پروند‌ه‌های مالیاتی یک شرکت به گونه‌ای باشد که شما حتی نسبت به اسختدام یک مشاور مالیاتی اقدام کنید. در این صورت نرخ مشاوره مالیاتی بیشتر از حالت تلفنی یا آنلاین خواهد بود. اینکه به چه روشی برای دریافت خدماتی مالیاتی اقدام شود، بسیار به مساله و مشکل مورد نظر بستگی خواهد داشت. همچنین به میزان اهمیت و هزینه‌ای که کسب‌وکار مورد نظر در این خصوص در نظر می‌گیرد. در هر صورت نحوه دریافت مشاوره اصلی‌ترین فاکتور در تعیین نرخ مشاوره مالیاتی خواهد بود.

تخصص و تجربه وکیل مالیاتی

بدون شک هر اندازه فردی از تخصص و دانش بیشتری برخوردار باشد، ارزش خدمات وی نیز بالاتر می‌رود که این موضوع در اینجا نیز صدق می‌کند. اینکه سطح تخصص و تجربه وکیل مالیاتی شما باید در چه اندازه‌ای باشد، به میزان سوال یا مساله شما بستگی دارد. بسیاری از مشاوران این حوزه از بازنشستگان سازمان امور مالیاتی هستند که دارای تجربه و تخصص زیادی هستند. برخی نیز ممکن است دارای چندین سال سابقه فعالیت در یک شرکت مشاوره مالیاتی باشند. میزان تخصص یک وکیل مالیاتی رابطه بسیار مستقیمی با میزان تجربه وی در پرونده‌های متعدد دارد. در هر صورت، تجربه و تخصص وکیل مالیاتی نقش زیادی در تعیین نرخ مشاوره مالیاتی خواهد داشت.

میزان اهمیت پرونده‌های مالیاتی

ممکن است حل برخی از پرونده‌های مالیاتی شما را از جریمه‌های هنگفت نجات دهد که در چنین مواقعی استفاده از مشاور با قیمت بالا باز هم به صرفه خواهد بود. اما گاهی اوقات نیز امکان دارد که مسائل مالی با یک جلسه مشاوره تلفنی برطرف شود. بنابراین اهمیت پرونده‌ مالیاتی تاثیر زیادی بر قیمت و هزینه مشاوره مالیاتی دارد. گاهی اوقات شرکت‌های بزرگ ممکن است در حد چندین میلیارد تومان مشمول جریمه‌های سنگین شوند که بدون شک حل آن مساله کمک شایانی به شرکت خواهد کرد. در چنین مواردی معمولا نرخ مشاوره مالیاتی نیز بسیار بالا خواهد بود.

روش‌های انجام مشاوره مالیاتی به چه صورتی است؟

همانطور که اشاره شد بسته به اینکه سطح مساله و سوال شما به چه صورت است، می‌توانید به روش‌های مختلفی از خدمات وکیل متخصص امور مالیاتی استفاده کنید. هر کدام از این روش‌های می‌تواند هزینه متغیری در پی داشته باشد و برای برخی از مسائل کاربرد دارند.

 مشاوره حضوری امور مالیاتی

این روش معمولا هزینه بیشتری را برای افراد در پی خواهد داشت. اما قطعا برای حل پرونده‌های سنگین و مسائل پیچیده بهترین راه‌حل خواهد بود. برخی شرکت‌های مشاوره مالیات یا مشاوران معروف مالی و مالیاتی وجود دارند که می‌توان از آنها مشاوره حضوری گرفت. با این حال، چنانچه حل پرونده‌های مذکور می‌تواند از ضرر مالی قابل‌توجه جلوگیری کند، استفاده از این روش توصیه می‌شود. برخی از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند تا با یک وکیل مالیاتی به صورت طولاتی مدت همکاری کنند. بدین صورت که هر زمان نیاز به راهنمایی داشته باشند، از خدمات مالیاتی آنها استفاده می‌کنند. در این حالت معمولا یک رابطه طولانی مدت مبتنی بر اعتماد شکل می‌گیرد که دو طرف نسبت به هم تعهد و رابطه بیشتری دارند. البته این حالت بیشتر برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ مفید خواهد بود.

مشاوره مالیاتی تلفنی

مشاوره تلفنی در بسیاری از زمینه می‌تواند به حل مسائل افراد کمک کند. هزینه پایین این نوع مشاوره از مزیت‌های آن به شمار می‌رود. با این حال این امکان وجود دارد که حل پرونده‌های سنگین مالیاتی با این کار امکان‌پذیر نباشد. هر چند که می‌توان بسیاری از پاسخ بسیاری از سوالات در خصوص قوانین و مقررات مالی را به صورت تلفنی دریافت کرد. یکی از مزایای مشاوره مالیاتی تلفنی هزینه پایین آن خواهد بود. در بسیاری اوقات شما می‌توانید با یک وکیل مالیاتی به طور مفصل تلفنی مشورت بگیرید، در حالی که هزینه آن چندان قابل توجه نباشد. مشاوره تلفنی مالیاتی همچنین می‌تواند شروعی برای یک همکاری گسترده‌تر با یک وکیل مالیاتی باشد. از آنجا که مسائل مالیاتی بیشتر مربوط به قوانین و مقررات بوده، بنابراین بسیاری از مسائل و چالش‌ها را می‌توان از طریق مشاوره مالیاتی تلفنی حل کرد. هر چند که در خصوص برخی مسائل پیچیده اینگونه نیست.

مشاوره رایگان امور مالیاتی

هر چند که امکان دریافت مشاوره رایگان نسبت به سار روش‌ها کمتر است. اما می‌توان از طریق برخی دوستان یا آشنایان این کار را انجام داد. ضمن آنکه برخی از شرکت‌های خدمات مشاوره ممکن است بنا به دلایلی مشاوره رایگان ارائه دهند که البته همیگشی نخواهد بود. هزینه پایین این روش مزیت اصلی آن به شمار می‌رود. اما قطعا نمی‌توان تمام مسائل را به صورت رایگان حل کرد!

مشاوره مالیاتی آنلاین

دریافت مشاوره مالیاتی آنلاین می‌تواند یک روش کم‌دردسر و در عین حال کم‌هزینه برای حل مسائل مالیاتی محسوب شود. این روش از مشاوره از بسیاری جهات شبیه به روش تلفنی است. با این تفاوت که در مشاوره مالیاتی آنلاین دسترسی افراد به وکیل مالیاتی بیشتر خواهد بود. استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، واتساپ، اسکایپ و همچنین اپلیکیشن‌ مشاوره کسب‌وکار باعث شده تا بسیاری از شرکت‌ها به راحتی بتوانند نسبت به دریافت مشاوره مالیاتی آنلاین اقدام کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای مشاوره مالیاتی تلفنی و آنلاین، امکان دریافت مشاوره در سراسر کشور است. به نحوی که شما در هر نقظه از ایران باشید، می‌توانید به مشاوره مالیاتی در تبریز، مشهد، تهران، اصفهان و سایر شهرها دسترسی داشته باشید.

جهت اخذ مشاوره می توانید فرم زیر را پر کنید

فرم مشاوره تلفنی

 
 یا شماره کارشناسان ما در تماس باشید : ☎️ ۰۹۹۰۹۷۲۱۶۷۵
مشاوره مالیاتی
مشاوره مالیاتی